Görülecek Yerler ve Çevre


CNR EXPO FUAR VE SERGİ MERKEZİ

Türkiye'nin iç ve dış ticaretinin artırılması amacıyla 50'nin üzerinde sektörün temsilcilerini hedef pazar alıcılarıyla buluşturduğu CNR EXPO; her yıl binlerce katılımcıyı yüzbinlerce ziyaretçi ile bir araya getirmektedir.

150.000 m² kapalı ve 120.000m² açık alanı ve 8 salonuyla iş dünyasının tercihi CNR EXPO, uluslararası standartlarda, fuarcılığın dünya normlarına uygun olarak tüm sektörlere hizmet veriyor.


 

FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Dünya Metropolünde Mega Merkez.

Fuar ve Kongre Merkezi medeniyetlerin beşiği İstanbul’da, bugün ve gelecekte sayısız iş imkanları sunan uluslararası ticari fuarların önemli bir buluşma noktasıdır. Dünyanın çok sayıda ülkesinden gelen katılımcı ve ziyaretçi 50’yi aşkın fuar ve etkinlik kapsamında ulusal ve uluslararası standartta hizmet ve altyapıdan yararlanmaktadır. Bu global platform her yıl yaklaşık 60 ülkeden 14.000 katılımcı ve 70 ülkeden 2 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

120.000 m² KAPALI ve 25.000 m² AÇIK TOPLAM 145.000 m² FUAR ALANINDA, HER ZAMAN MÜKEMMELİ ARAYAN HİZMET ANLAYIŞI İLE ULUSLARARASI NİTELİKTE İMKANLAR SUNMAKTADIR.
.

 KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN KÖPRÜSÜ

Mimar Sinan’ın yapıtları arasındaki 10 köprüden biri olan Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü, İstanbul Büyükçekmece’de yer almaktadır.

Marmara Denizi ile Büyükçekmece Gölü arasında yapılan köprü, bu noktada sallarla geçmek zor olduğu için yapılmasına karar verilmiştir. Fakat Kanuni Sultan Süleyman, Zigetvar Savaşı’nda ölünce, oğlu II. Selim tarafından tamamlanmıştır.

ISTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI

Atatürk Havalimanı, İstanbulu’un Avrupa Yakasında bulunan uluslararası havalimanıdır.1900’lerin başında Türkiye’de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yer olan Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslarası hava trafiğine açılmıştır.29 Temmuz 1985 tarihinde adı, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün soyadı verilerek Atatürk Uluslararası Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Günlük ortalama 1.100 uçağın kullandığı havalimanı, Avrupa'nın en önemli transit yolcu havalimanları arasında bulunmaktadır.

 
  Kurumsal Basın Odası İnsan Kaynakları İletişim